Asociatia Art Mirror pregateste un eveniment international de exceptie cu ocazia zilei mondiale a mediului, 5 iunie 2022.
In cadrul evenimentului Clujul va fi conectat digital cu alte patru orase din Europa(Barcelona, Londra, Chisinau, Bistrita).
„Pregătim un mare eveniment internațional!
„Lucrăm la el de câteva luni bune, iar acum suntem pregătiți să vă spunem în ce constă și să vă invităm să ne fiți alături.” – a transimis Asociatia Art Mirror
Anul acesta sărbătorim Ziua Mondială a Mediului (5 iunie) la:
Cluj-Napoca: World Environment Day – Connecting Realities | Cluj-Napoca și World Environment Day – Connecting Realities | Casino
Bistrița: World Environment Day – Connecting Realities | Bistrița
Chișinău
Londra
Barcelona
Organizăm o serie de activități, expoziții și evenimente menite să tragă un semnal de alarmă cu privire la nevoia reciclării.
În plus, vom arăta că arta și sustenabilitatea își pot da mâna într-un proiect inedit și spectaculos.
𝐍𝐨𝐮𝐭𝐚𝐭𝐞𝐚 𝐞𝐝𝐢𝐭̦𝐢𝐞𝐢
Un element de noutate e faptul că de Ziua Mediului, locuitorii din cele 5 orașe (Cluj, Bistrița, Chișinău, Londra și Barcelona) se pot conecta live și în timp real prin intermediul unor instalatii de tip portal cu transmisie live.
Portalurile sunt realizate din materiale reciclate – la care lucrăm de zor chiar acum, vă arătăm în curând.
În plus, anul acesta ne vom arăta solidaritatea față de artiștii ucrainieni.” a mai transmis Asociatia Art Mirror
sursa informartie – Asociatia Art Mirror – comunicate de presa